Darčeky s bylinkami podporujú zdravie


Bylinky pestovali všetky babičky. Varili z nich voňavé a zdravé čajíčky...

Aj bylinky schované vo vankúšikoch podporujú zdravie. Stačí pomrviť medzi prstami a vdýchnuť. Múdro sa to volá aromaterapia - teda liečenie vôňou.

Niektoré bylinky podporujú spánok, niektoré prečisťujú dýchacie cesty, iné dodávajú energiu.

 

TYMIÁN je trvácny, malý poloker, ktorý kvitne od mája do septembra. Najznámejším je Tymián dúškový, u nás známa Materina dúška. Usušená kvitnúce vňať má mnohostranné využitie. . Blahodárne účinky má pri liečení krčných a hrudných infekcií, nachladnutí, bolestiach hrdla a kašli. Je výborným dezinfekčným prostriedkom na pľúca. Zvyšuje odolnosť organizmu, pomáha pri nespavosti a vraj povzbudzuje pri sexe :)

Odpradávna sa MEDOVKA používa ako liečivá a medonosná rastlina. Je charakteristická svojou „citrónovou“ vôňou. Je účinná proti nespavosti, melanchólii a depresiách. Inhalácia silice napomáha pri odkašlávaní a uvoľňovaní hlienu. Medovka je bylinka, ktorá blahodárne pôsobí na organizmus. Či sa už potrebujete sústrediť na prácu, alebo si len tak oddýchnuť. Medovka Vám povzbudí mysel, posilní telo i dušu.

DOBRÁ MYSEĽ - trvácna, korenisto aromatická bylina vysoká 30-70 cm. Inak povedané aj Pamajorán obyčajný. Fajnšmekri ju poznajú ako koreninu s názvom Oregano. Najčastejšie sa využíva jej schopnosť čistiť zahlienené pľúca a výborne pomáha pri chorobách priedušiek. Vhodná je tiež pri bolestiach hrdla a pri kašli. Užíva sa aj na tlmenie hystérie a epilepsie. A hlavne – ako ľudový názov napovedá – spôsobuje „dobrú myseľ“.

MÄTA je trváca bylinka s charakteristickou mentolovou vôňou a chuťou. Mäta obsahuje asi 1-2 % silice v ktorej je cca 50 % mentolu. Mätová silica má dezinfekčné účinky, hlavne na dýchacie cesty. Prináša úľavu pri bolestiach hlavy a migrénach. Používa sa na zmiernenie bolesti, zvyšuje telesnú kondíciu, posilňuje celú nervovú sústavu.

LEVANDUĽA je trváci, bohato rozkonárený poloker, kvitnúci na fialovo. Latinský názov levandule je odvodený od slova LAVARE - umývať. Účinné látky, a najmä silica sa využívajú ako upokojujúci prostriedok na centrálnu nervovú sústavu - nespavosť, srdcové ťažkosti, nervozita. Aj pri tráviacich ťažkostiach, na kašeľ a zníženie krvného tlaku.

Levanduľa sa používa aj na odpudzovanie niektorých druhov hmyzu (vši, blchy, komáre, mole). Levanduľové vankúšiky sa preto používajú nielen na dobrý spánok, ale aj prevoňanie šatníkov.

 

Všetky tieto úžasné účinky obsahujú bylinky vo voňavých vankúšikoch na www.mimidarcek.sk. Navyše - každý vankúšik je jedinečný.

Z každého modelu je ušitý len jeden kus. Aby ste mali istotu, že tento darček je skutočne hand made originál pre radosť a podporu zdravia Vašich blízkych.

   

Našľahané telové maslo z 3 ingrediencií

Katka Dvořáková je expertka na vlastnoručne vyrobené darčeky. Je autorkou projektu Dárky letí. Pripravila pre Vás tip na darček, ktorý vyrobíte za chvíľočku a potrebujete k tomu len 3 ingrediencie. Keď ho oblečiete do príťažlivého kabátika, za pár minút máte pripravený luxusný darček pre ženu.

Darčeky, ktoré liečia (pre deti aj dospelákov)

Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť!

Originálne darčeky od detí

Moja kamarátka Peťka dala dokopy ďalšie naše spoločné kamarátky a vzniklo dielo. Kreatívne, darčekové. Pre malých darcov... ale aj veľkých - dospelákov. Využijete všetky svoje kreatívne bunky a zaručene sa pritom zabavíte. Výsledkom bude koooopec vlastnoručne vyrobených darčekov pod stromčekom.

7 tipov na vianočný jedlý darček

Čo tak tohto roku pripraviť svojim blízkym niečo jedlé? A je to veru mňam a zároveň zdravé... pretože tieto tipy pre Vás pripravila výživová poradkyňa Štěpánka: Advent klepe na dveře, venku jsou první sněhánky a konečně to začíná vypadat, že ty Vánoce jsou opravdu v dohledu,

Netradičný jedlý darček pre učiteľku

Akú originalitku vyrobila výživová poradkyňa Štěpánka so svojou dcérou ako darčeky pre učiteľky? Je to zdravé, pekné, netradičné...mňááám. Neuveríte. Chlebík! Ale aký...nielen taký obyčajný. A pani učiteľky boli z toho úplne PAF :) Zhodli sa na tom, že takéto čosi ešte nikdy nedostali :)

Čo pre mužov namiesto kvetov?

Kyticu kvetov mužovi. Áno, či nie? Tiež riešite takúto dilemu pri každom sviatku? Ruženka je originálny zjav "mluvící česky", momentálne žijúci v Londíne. BUĎ ORIGINÁL je jej životnou témou. Preto tip od Ruži bude samozrejme super originálny. Aj s video návodom - ako za pár minút vyrobiť originálnu "kyticu".

Omladzujúca káva pre skvelú učiteľku + 2 tipy na exkluzívne darčeky

Posledný deň v škole, pekne sa nahodiť, nezabudnúť darček pre pani učiteľku a obal na vysvedčenie :-)

S tým prvým a posledným si viete stopercentne rady, ale čo s tým darčekom…aj tento rok to bude obyčajná bonboniéra, obyčajná čokoláda, kytica alebo obyčajná Nesca…?

Aký darček pre učiteľku? (...z pera ozajstnej učiteľky)

O tom, aké darčeky učiteľky 1. stupňa skutočne dostávajú, akí dokážu byť rodičia kreatívni a čo najviac učiteľov poteší. Priamo od učiteľky Jarky z blogu Škola zvesela. Jarka pôsobí na severnej Morave, preto je článok v češtine.

Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Kvetina zvädne, bonboniéra sa zje...tak čo im darovať? Zamyslela sa mamina dvoch ratolestí - Jitka. 8 rokov tvorí v hand made svete a zároveň je lektorkou kurzov. Originálne "ďakujem", môžete použiť pri každej príležitosti. Vďaky nikdy nie je dosť :) A pridala aj podrobný FOTOpostup.

Mandaly pre (ne)všedný deň

Na Malte chodia do školy už deti od 3 rokov. Vedeli ste to? Zoe, dcérka bytovej dizajnérky Júlie, pripravila spolu s maminkou netradičný darček pre pani učiteľku - mandalu. Nie len tak hocijakú. Šikovne zamaskovanú ako harmonizujúci predmet do domácnosti.

Darček za vysvedčenie? Vymyslieť ho nie je ťažké :)

Ako by ste mohli odmeniť svoje dieťa za celoročnú prácu v škole? Čím mu urobiť radosť? Čo keby ste neodmenili LEN Vaše dieťa, ale i seba? Veď si to zasúžite... Originál naozajstná živá letuška Lucka poradí netradičný darček pre celú rodinu. Na vlastnej koži overené, priamo od zdroja :) UŽ LETÍÍÍÍÍÍÍ

Koniec školského roka. Aký darček dostanete Vy?

Či ratolesti máte alebo nemáte, koniec školského roka je dôvodom na darček. Pre učiteľa, učiteľku, pre deti, PRE SEBA. Aj Vám v detskom veku rodičia vystrojili oslavu za vysvedčenie? Aj Vy si s láskou obzeráte fotky zo záverečného fotenia? Miška, expertka na ženskú krásu, AJ o radostných spomienkach z detstva. Ale nielen tých:

Poďakuj pani učiteľke ORIGINÁLNYM darčekom!

Je mnoho spôsobov ako sa poďakovať. Jeden kúpi kvety, iný nejakú maličkosť, čokoládu, či dezert. Poniektorí však hľadajú nevšedné spôsoby na vyjadrenie svojej vďaky. Takým spôsobom je aj vyrobenie originálneho darčeka vlastnými rukami, a preto som pre vás pripravila návod na výrobu krásnych náušničiek pre svoju pani učiteľku

Slaný tip na darček pre pani učiteľku

Spomínate si na detské časy, keď sa 29. júna nakupovali karafiáty v kvetinárstvach, aby sme ich nasledujúci deň mohli doniesť pani učiteľke do školy? Keby som bola dieťaťom dnes, pani učiteľke by som nič nekupovala. Venovala by som jej recept na slanú lahôdku, ktorú si môže pripraviť

Stránky