Najväčší dar, aký som dostala

Aj Vás ide rozpučiť od smiechu, keď vidíte 130 kilového chlapa ako sa bojí čivavy? Milí moji, volá sa to Fóbia a je to mimoriadne nepríjemná spoločníčka.

Niečo o tom viem. 17 rokov som denne prekonávala panický strach zo psov. Stalo sa mi, že jedného pekného dňa sa na mňa z ničoho nič vyrútila jedna fešná doga a pohrýzla ma. Odvtedy som mala na krku pani Fóbiu.

To zbadáte psíka 100 metrov pred Vami, roztrasie sa celé telo, nohy zdrevenejú, knedľa v krku, z človeka sa stane troska v priebehu pár sekúnd. A viete koľko psíkov denne človek stretne? 

Ale áno - rozum chápe, že ten mini psík Vám nemôže ublížiť...ale vysvetlite to telu, ktoré si robí čo chce...

Urobila by som čokoľvek, aby som sa toho zbavila. Keď sa nedá, tak sa nedá. Jednoducho som sa s týmto hendikepom naučila žiť. Čo iné mi ostávalo...

POZOOOOR !

Prešlo 17 rokov. Jedného pekného dňa zapnem čarovnú búdku (PC) ako každé ráno, aby som si pozrela 5-minútovku. V ten deň téma FÓBIA. Vo videu Jirko popisoval presný postup, ako istú pani zbavil fóbie z mačiek. Trvalo to 5 minút.

Urobila som to isté...neudialo sa vôbec NIČ...necítila som, že by mi to nejako pomohlo...a potom pokračovala v práci. A na fóbiu a 5-minútovku zabudla vo víre bežných denných povinností.

Popoludní vyjdem na ulicu. Oproti mne pes. Pozerám na neho A NIČ. Žiadna triaška, žiadna knedľa v krku. ČOOOO? To nie je možné! Priblížim sa k nemu...a stále nič. Žiadna fóbia mi nešepkala do ucha: UTEČ. Pani Fóbia zmizla. Neverila som sama sebe.

Chodila som po ulici ako blázon a vyhľadávala ďalších a ďalších psov...a pozorovala samú seba, či predsa len nenaskočí moja známa triaška. NIČ! HURÁ!

Neuveriteľné. Je to fakt. Fóbia zmizla.

Nechápem ja, nechápe moja rodina, nechápu moji kamaráti, ako som sa sama za 5 minút dokázala zbaviť tejto životnej traumy.

Dokázala. Jednoducho. Stačí dobrý návod.

5-minútovka s názvom FÓBIA bol pre mňa najväčší darček za ostatných 17 rokov. A takýchto podobných zázračných príbehov mám vďaka 5-minútovkám už niekoľko.

Že neviete, čo to je tá 5-minútovka? Vzdelávací program, kde denne 5 minút zameriavate pozornosť pozitívnym smerom. Každý deň iná téma, každý deň inšpirácia, ako mať život krajší a šťastnejší. A k tomu ešte bonus pre dámy - fešný energický muž Jiří Vokáč Čmolík :)

Vyskúšajte - zdarma na 5 dní. A potom si rovno kúpte ročné predplatné - ako darček, ktorý si zaslúžite.

Život sa Vám otočí o 180 stupňov. To mi verte. Mám to vyskúšané na vlastnej koži :)

 

Našľahané telové maslo z 3 ingrediencií

Katka Dvořáková je expertka na vlastnoručne vyrobené darčeky. Je autorkou projektu Dárky letí. Pripravila pre Vás tip na darček, ktorý vyrobíte za chvíľočku a potrebujete k tomu len 3 ingrediencie. Keď ho oblečiete do príťažlivého kabátika, za pár minút máte pripravený luxusný darček pre ženu.

Darčeky, ktoré liečia (pre deti aj dospelákov)

Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť!

Originálne darčeky od detí

Moja kamarátka Peťka dala dokopy ďalšie naše spoločné kamarátky a vzniklo dielo. Kreatívne, darčekové. Pre malých darcov... ale aj veľkých - dospelákov. Využijete všetky svoje kreatívne bunky a zaručene sa pritom zabavíte. Výsledkom bude koooopec vlastnoručne vyrobených darčekov pod stromčekom.

7 tipov na vianočný jedlý darček

Čo tak tohto roku pripraviť svojim blízkym niečo jedlé? A je to veru mňam a zároveň zdravé... pretože tieto tipy pre Vás pripravila výživová poradkyňa Štěpánka: Advent klepe na dveře, venku jsou první sněhánky a konečně to začíná vypadat, že ty Vánoce jsou opravdu v dohledu,

Netradičný jedlý darček pre učiteľku

Akú originalitku vyrobila výživová poradkyňa Štěpánka so svojou dcérou ako darčeky pre učiteľky? Je to zdravé, pekné, netradičné...mňááám. Neuveríte. Chlebík! Ale aký...nielen taký obyčajný. A pani učiteľky boli z toho úplne PAF :) Zhodli sa na tom, že takéto čosi ešte nikdy nedostali :)

Čo pre mužov namiesto kvetov?

Kyticu kvetov mužovi. Áno, či nie? Tiež riešite takúto dilemu pri každom sviatku? Ruženka je originálny zjav "mluvící česky", momentálne žijúci v Londíne. BUĎ ORIGINÁL je jej životnou témou. Preto tip od Ruži bude samozrejme super originálny. Aj s video návodom - ako za pár minút vyrobiť originálnu "kyticu".

Omladzujúca káva pre skvelú učiteľku + 2 tipy na exkluzívne darčeky

Posledný deň v škole, pekne sa nahodiť, nezabudnúť darček pre pani učiteľku a obal na vysvedčenie :-)

S tým prvým a posledným si viete stopercentne rady, ale čo s tým darčekom…aj tento rok to bude obyčajná bonboniéra, obyčajná čokoláda, kytica alebo obyčajná Nesca…?

Aký darček pre učiteľku? (...z pera ozajstnej učiteľky)

O tom, aké darčeky učiteľky 1. stupňa skutočne dostávajú, akí dokážu byť rodičia kreatívni a čo najviac učiteľov poteší. Priamo od učiteľky Jarky z blogu Škola zvesela. Jarka pôsobí na severnej Morave, preto je článok v češtine.

Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Kvetina zvädne, bonboniéra sa zje...tak čo im darovať? Zamyslela sa mamina dvoch ratolestí - Jitka. 8 rokov tvorí v hand made svete a zároveň je lektorkou kurzov. Originálne "ďakujem", môžete použiť pri každej príležitosti. Vďaky nikdy nie je dosť :) A pridala aj podrobný FOTOpostup.

Mandaly pre (ne)všedný deň

Na Malte chodia do školy už deti od 3 rokov. Vedeli ste to? Zoe, dcérka bytovej dizajnérky Júlie, pripravila spolu s maminkou netradičný darček pre pani učiteľku - mandalu. Nie len tak hocijakú. Šikovne zamaskovanú ako harmonizujúci predmet do domácnosti.

Darček za vysvedčenie? Vymyslieť ho nie je ťažké :)

Ako by ste mohli odmeniť svoje dieťa za celoročnú prácu v škole? Čím mu urobiť radosť? Čo keby ste neodmenili LEN Vaše dieťa, ale i seba? Veď si to zasúžite... Originál naozajstná živá letuška Lucka poradí netradičný darček pre celú rodinu. Na vlastnej koži overené, priamo od zdroja :) UŽ LETÍÍÍÍÍÍÍ

Koniec školského roka. Aký darček dostanete Vy?

Či ratolesti máte alebo nemáte, koniec školského roka je dôvodom na darček. Pre učiteľa, učiteľku, pre deti, PRE SEBA. Aj Vám v detskom veku rodičia vystrojili oslavu za vysvedčenie? Aj Vy si s láskou obzeráte fotky zo záverečného fotenia? Miška, expertka na ženskú krásu, AJ o radostných spomienkach z detstva. Ale nielen tých:

Poďakuj pani učiteľke ORIGINÁLNYM darčekom!

Je mnoho spôsobov ako sa poďakovať. Jeden kúpi kvety, iný nejakú maličkosť, čokoládu, či dezert. Poniektorí však hľadajú nevšedné spôsoby na vyjadrenie svojej vďaky. Takým spôsobom je aj vyrobenie originálneho darčeka vlastnými rukami, a preto som pre vás pripravila návod na výrobu krásnych náušničiek pre svoju pani učiteľku

Slaný tip na darček pre pani učiteľku

Spomínate si na detské časy, keď sa 29. júna nakupovali karafiáty v kvetinárstvach, aby sme ich nasledujúci deň mohli doniesť pani učiteľke do školy? Keby som bola dieťaťom dnes, pani učiteľke by som nič nekupovala. Venovala by som jej recept na slanú lahôdku, ktorú si môže pripraviť

Stránky