Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Květina uvadne, bonboniera se sní tak co jim darovat?

Dlouho jsem přemýšlela nad dárkem, který potěší a zároveň zůstane na památku. Inspirace přišla a spojila dvě věci v jedno. Tvoření od srdce k srdci se slovem děkuji. A výsledkem je originální dárek, který potěší pokaždé, když se na něj obdarovaná osoba podívá.
Jedná se o vlastnoručně vyrobený dárek, který můžete dát kdykoliv, když chcete někomu poděkovat. A nejen na konci školního roku. Takovým drobným dárkem je drátěné srdce, které můžete přiložit k živé květině nebo zapíchnout do květináče s květinou či jako samostatný dárek nebo doplněk děkovného přání. Připravila jsem pro Vás návod na jeho výrobu.

Na výrobu drátěného srdce budeme potřebovat:

Drátěné srdce

1. Barevný silný drát v průměru 2 mm – na tvar srdce
2. Tenčí stříbrný drát v průměru 1 mm – na nápis
3. Tenký vázací drát (barevný nebo stříbrný)
4. Kleště štípací, ketlovací a ploché
5. Perličky

Postup výroby drátěného srdce s nápisem „DĚKUJI“:

1) Nejdříve si vyrobím nápis „děkuji“. Ustřihnu tenčí stříbrný drát v délce cca 45 cm i delší. Raději delší, ustřihnout se dá vždy ale nastavit už ne. Ke tvarování mi pomohou ketlovací a ploché kleště na zmáčknutí. Dají se koupit v železářství za pár korun. Zvolila jsem k tomu tenčí drát, protože je mnohem ohebnější a lépe se tvaruje. Můj výsledný rozměr nápisu je: délka 10 cm a výška 3 cm

Užitečný tip: Nápis vyrábím vždy jako první! Tvar srdce pak snadno přizpůsobím velikosti nápisu než naopak. Samozřejmě je zde prostor i pro Vaši fantazii! Můžete zvolit jiné kombinace barev i nápisy k různým příležitostem.

DD  E  K  K 2K 3  IMG_20150619_083621_1U  JIMG_20150619_083823_1  děkuji Děkuji 2
2) Pokračuji výrobou tvaru srdce. Ustřihnu si hrubý barevný drát v délce cca 80 cm. V polovině délky udělám smyčku, která tvoří záhyb srdce. Od smyčky pokračuji tvarováním srdce na každou stranu. Pomoci mi přitom může např. tuba lepidla, kolem kterého vytvaruji oblé tvary srdce. Pomůcku si zvolte podle velikosti srdce, které děláte. Srdce na fotce je ve velikosti 13 x 11 cm.

Srdce smyčkaSrdce tvar

Srdce zakončím spojením obou konců drátů do spirálky. Konce drátů ukončím podle způsobu darování. Pokud se jedná o zápich do květináče, není třeba dál upravovat. Pokud však zvolíme kombinaci s květinou, je potřeba konce zatočit do spirálky aby nedošlo k poranění od konců drátů.

IMG_20150619_084627_1IMG_20150619_084816_1

3) Další krokem je spojení srdce a nápisu do jednoho celku. K tomu použiji tenký vázací drát stříbrný nebo barevný.
Užitečný tip: velmi dobrý efekt získáte použitím perliček. Já zvolila barvu bílou.

Srdce a nápisSrdce, nápis a pomůcky

Ustřihnu si tenký drát v délce cca 1.3 m a začnu omotáváním srdce od spodní části směrem do prava a nahoru. Na každou čtvrtou otočku přidám perličku.

Srdce drátekSrdce perlička

V místě spojení s nápisem omotávám vázacím drátem dvojmo a perličku vynechávám. Nápis tedy fixuji k srdci nejdřív v místě ohybu písmene „j“, poté přes písmeno „i“, které jsem si upravila, právě tak, ať se mi lépe uchytává a pokračuji v omotávání směrem nahoru.

K dokonalosti nápisu – tedy doplnění tečky a háčku jsem poučila perličky, které spustím nad nápis pomocí drátku a stejnou cestou se vracím zpět na základnu tvaru srdce.

Srdce fix j

Srdce tečka

Srdce tečka

Opět pokračuji s omotávání směrem do leva a dolů. Poslední fixace nápisu je přes písmeno „d“ a dokončím omotávání až ke spodní části srdce, kde oba konce tenkého drátu spojím k sobě a odstřihnu.

Srdce háčekSrdce háček

Srdce háček 4Srdce háček 5  Srdce hotovoHotové srdce rozměry

Tak a je hotovo!

Pro inspiraci, jak lze jeden výrobek naaranžovat různými způsoby:

1) Doplněk k živé květině

Srdce s růžíSrdce detail

 

2) Zápich do květináče

Srdce v květináčiSrdce v květináči 2

 

3) Samostatně jako dekorace k zavěšení

Srdce dekorace

Tak dárek máme a teď hurá do 1. třídy!

Proč hurá? Protože díky projektu Škola zvesela, s dcerou víme, co je potřeba zvládnout před nástupem do 1. třídy. Jsou před námi prázdniny, takže máme spoustu času to procvičit. V e-booku „10 zaručených rad, které Vašemu dítěti usnadní nástup do 1. třídy“ najdete přesný postup krok za krokem na co se zaměřit a jak to hravě a s radostí procvičovat. Jestli máte doma předškoláka, tak tohle jsou užitečné rady právě pro Vás.

Přeji Vám krásné tvořivé prázdniny a pohodový nástup do 1. třídy

Jitka Rakušanová

Tvořím od srdce k srdci už 8 let. Na svých kurzech učím ženy, jak tvořit hravě, kreativně a jednoduše. V pohodě s radostí a z různých materiálů. Můj příběh si přečtete zde>>

 

Našľahané telové maslo z 3 ingrediencií

Katka Dvořáková je expertka na vlastnoručne vyrobené darčeky. Je autorkou projektu Dárky letí. Pripravila pre Vás tip na darček, ktorý vyrobíte za chvíľočku a potrebujete k tomu len 3 ingrediencie. Keď ho oblečiete do príťažlivého kabátika, za pár minút máte pripravený luxusný darček pre ženu.

Darčeky, ktoré liečia (pre deti aj dospelákov)

Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť!

Originálne darčeky od detí

Moja kamarátka Peťka dala dokopy ďalšie naše spoločné kamarátky a vzniklo dielo. Kreatívne, darčekové. Pre malých darcov... ale aj veľkých - dospelákov. Využijete všetky svoje kreatívne bunky a zaručene sa pritom zabavíte. Výsledkom bude koooopec vlastnoručne vyrobených darčekov pod stromčekom.

7 tipov na vianočný jedlý darček

Čo tak tohto roku pripraviť svojim blízkym niečo jedlé? A je to veru mňam a zároveň zdravé... pretože tieto tipy pre Vás pripravila výživová poradkyňa Štěpánka: Advent klepe na dveře, venku jsou první sněhánky a konečně to začíná vypadat, že ty Vánoce jsou opravdu v dohledu,

Netradičný jedlý darček pre učiteľku

Akú originalitku vyrobila výživová poradkyňa Štěpánka so svojou dcérou ako darčeky pre učiteľky? Je to zdravé, pekné, netradičné...mňááám. Neuveríte. Chlebík! Ale aký...nielen taký obyčajný. A pani učiteľky boli z toho úplne PAF :) Zhodli sa na tom, že takéto čosi ešte nikdy nedostali :)

Čo pre mužov namiesto kvetov?

Kyticu kvetov mužovi. Áno, či nie? Tiež riešite takúto dilemu pri každom sviatku? Ruženka je originálny zjav "mluvící česky", momentálne žijúci v Londíne. BUĎ ORIGINÁL je jej životnou témou. Preto tip od Ruži bude samozrejme super originálny. Aj s video návodom - ako za pár minút vyrobiť originálnu "kyticu".

Omladzujúca káva pre skvelú učiteľku + 2 tipy na exkluzívne darčeky

Posledný deň v škole, pekne sa nahodiť, nezabudnúť darček pre pani učiteľku a obal na vysvedčenie :-)

S tým prvým a posledným si viete stopercentne rady, ale čo s tým darčekom…aj tento rok to bude obyčajná bonboniéra, obyčajná čokoláda, kytica alebo obyčajná Nesca…?

Aký darček pre učiteľku? (...z pera ozajstnej učiteľky)

O tom, aké darčeky učiteľky 1. stupňa skutočne dostávajú, akí dokážu byť rodičia kreatívni a čo najviac učiteľov poteší. Priamo od učiteľky Jarky z blogu Škola zvesela. Jarka pôsobí na severnej Morave, preto je článok v češtine.

Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Kvetina zvädne, bonboniéra sa zje...tak čo im darovať? Zamyslela sa mamina dvoch ratolestí - Jitka. 8 rokov tvorí v hand made svete a zároveň je lektorkou kurzov. Originálne "ďakujem", môžete použiť pri každej príležitosti. Vďaky nikdy nie je dosť :) A pridala aj podrobný FOTOpostup.

Mandaly pre (ne)všedný deň

Na Malte chodia do školy už deti od 3 rokov. Vedeli ste to? Zoe, dcérka bytovej dizajnérky Júlie, pripravila spolu s maminkou netradičný darček pre pani učiteľku - mandalu. Nie len tak hocijakú. Šikovne zamaskovanú ako harmonizujúci predmet do domácnosti.

Darček za vysvedčenie? Vymyslieť ho nie je ťažké :)

Ako by ste mohli odmeniť svoje dieťa za celoročnú prácu v škole? Čím mu urobiť radosť? Čo keby ste neodmenili LEN Vaše dieťa, ale i seba? Veď si to zasúžite... Originál naozajstná živá letuška Lucka poradí netradičný darček pre celú rodinu. Na vlastnej koži overené, priamo od zdroja :) UŽ LETÍÍÍÍÍÍÍ

Koniec školského roka. Aký darček dostanete Vy?

Či ratolesti máte alebo nemáte, koniec školského roka je dôvodom na darček. Pre učiteľa, učiteľku, pre deti, PRE SEBA. Aj Vám v detskom veku rodičia vystrojili oslavu za vysvedčenie? Aj Vy si s láskou obzeráte fotky zo záverečného fotenia? Miška, expertka na ženskú krásu, AJ o radostných spomienkach z detstva. Ale nielen tých:

Poďakuj pani učiteľke ORIGINÁLNYM darčekom!

Je mnoho spôsobov ako sa poďakovať. Jeden kúpi kvety, iný nejakú maličkosť, čokoládu, či dezert. Poniektorí však hľadajú nevšedné spôsoby na vyjadrenie svojej vďaky. Takým spôsobom je aj vyrobenie originálneho darčeka vlastnými rukami, a preto som pre vás pripravila návod na výrobu krásnych náušničiek pre svoju pani učiteľku

Slaný tip na darček pre pani učiteľku

Spomínate si na detské časy, keď sa 29. júna nakupovali karafiáty v kvetinárstvach, aby sme ich nasledujúci deň mohli doniesť pani učiteľke do školy? Keby som bola dieťaťom dnes, pani učiteľke by som nič nekupovala. Venovala by som jej recept na slanú lahôdku, ktorú si môže pripraviť

Stránky