Tipy na darček ku Dňu matiek

Sviatok určený všetkým mamám, mamkám, mamičkám nám môže narobiť aj vrásky. Samozrejme, že chceme v tento deň poďakovať tej svojej mame za lásku a obetavosť. Ale...

Ako to urobiť, aby to pôsobilo príjemne a prirodzene? Aký darček jej priniesť? Čo jej povedať?

Deň matiek, ktorý sa slávi druhú májovú nedeľu, je pre nás sviatkom, ktorý sa dostáva pomaly do povedomia Slovákov. V novodobej histórii sa začal sláviť až po r. 1989 a pomaly sa udomácňuje aj v našej krajine.

Nevadí, že má krátku históriu. Je skvelým dôvodom povedať tej svojej mame, ako ju máme radi. Hoci to vieme, uvedomujeme si to, väčšinou slovami "Ľúbim Ťa" na adresu mamy šetríme.

Teraz máme výbornú príležitosť napraviť to. A k teplým slovám pripojiť aj nejaký malý, symbolický darček.

 

10 tipov na darček pre mamu ku Dňu matiek, s ktorými nič nepokazíte:

1. KVETY

Ak nič iné, tak kvet určite urobí radosť každej mame. Kúpite ho v každom kvetinárstve. Či už rezané kvety - samostatné alebo v kytici - alebo aj črepníkový kvet. Ten má tú výhodu, že nezvädne a ešte dlho bude mamičku tešiť svojou krásou.

2. DARČEKOVÝ KÔŠ 

Alebo aj darčekový balíček. Do pekného košíka alebo krabičky naaranžujte veci, ktoré má mama rada. Sladkosti alebo aj "slanosti", fajnové nápoje (a nemusia byť alkoholické),  prípadne iné vecičky o ktorých viete, že jej urobia radosť. Celé to prizdobíte mašľou a darček je hotový.

3.  ČOKOLÁDA

Môže byť klasika, ktorú kúpite kdekoľvek - veľká Milka, alebo dezert Merci. Alebo niečo neobvyklejšie - ručne robené pralinky, čokoláda s fotkou všetkých jej detí. Alebo aj čokoláda na mieru. Vedeli ste, že na Slovensku sa dá kúpiť aj MEGA čokoláda vyrobená presne podľa Vášho želania? Záleží na tom, koľko času, peňazí a energie chcete zainvestovať.

4. ANJELIK

Anjel nesie v sebe symboliku, je strážcom a ochrancom. Anjelik v akejkoľvek podobe je výborným darčekom pre mamu. Či už obrázok alebo soška. Či  z dreva, keramiky, porcelánu alebo textilu, záleží len na Vašom výbere. Nakuknite do najbližšej darčekovej predajne a vyberte takého, aby mamičke urobil radosť.

5. SVIEČKA 

Je to darček na pohodu, pre mamu vynikajúci. Môže byť s ornamentom, nápisom, v tvare srdca... Kúpite v ktorejkoľvek darčekovej predajni alebo aj supermarkete. Ak ju chcete ozvláštniť, môžete ju ozdobiť stuhou a priviazať k nej darovaciu kartičku vo forme "knižky" s vpísaným osobným venovaním alebo básničkou. Ak chcete niečo extra výnimočné, vyberte si u nás  zo sviečok s nápisom alebo s citátom.

6. HRNČEK 

S nápisom Najlepšia mamička, Z lásky alebo s pekným obrázkom. Poteší aj vtedy, keď už nejaký podobný má. Zakaždým, keď si doňho naleje nápoj, spomenie si na Vás.

7. KOZMETIKA 

Aj tu záleží na veľkosti Vášho srdca a peňaženky. Môže byť balíček značkovej kozmetiky, ale aj bežný sprchový alebo vlasový šampón, či kvalitné mydlo alebo tyčinka na pery. Zabalené v peknom darčekovom papieri budú milým a vhodným darčekom. Ak chcete niečo výnimočné - vyberte si u nás z kozmetiky s venovaním špeciálne pre mamy.

8. FOTORÁMIK

Pekných rámikov na fotky je v obchodoch ako maku. Vyberte taký, aký sa bude páčiť mamičke a doňho vložte fotku Vašu, alebo všetkých jej detí, prípadne nejakú peknú rodinnú fotku. Úspech zaručený - bude dojatá. Šupne ho na komodu alebo na stenu a denne po ňom bude prechádzať pohľadom.

9. TABUĽKA S TEXTOM

V darčekových predajniach je veľký výber tabuliek plastových i keramických. S vtipným textom i peknými citátmi. Záleží na tom, či je Vaša mamička typ smejka, alebo skôr elegantná dáma. Vyberte podľa jej vkusu. V MiMi shope máme pre Vás keramické tabuľky s citátmi.

10. LAMPIÓNY ŠŤASTIA

Momentálne sú veľkým hitom a naozaj príjemným spestrením každej oslavy. V máji je na ich vypúšťanie priaznivé počasie a tak môžete spoločne poslať svoje priania do neba a urobiť si takú všeobecnú rodinnú radosť. Lampióny šťastia kúpite v niektorých darčekových predajniach, mnohých e-shopoch a u nás ich máte aj s darčekovým balením a venovaním. Stačí si vybrať.

INŠPIRUJTE SA AJ VO VIDEU, KTORÉ SOM VÁM NATOČILA TU:

9 TIPOV NA OSOBNÝ DARČEK KU DŇU MATIEK

Okrem toho, že mamičke pripravíte nejaký darček a blahoželanie, odporúčame aj:

* pripravte obed ako pre kráľovnú a obskakujte ju celý deň ako kráľovnú

pozvite ju na obed (večeru) do reštaurácie

* pripravte žúrku  (oslavu) s názvom "Nech žije mama"

* zoberte ju na výlet na miesto, ktoré miluje

* inšpirujte sa ďalšími tipmi na darček ku Dňu matiek TU (otvorí sa v novom okne).

 

Stačí len chcieť, trošku popremýšľať a tohtoročný Deň matiek môže byť pre tú Vašu mamu tak fantastický, že naň bude spomínať celý rok.

 

Našľahané telové maslo z 3 ingrediencií

Katka Dvořáková je expertka na vlastnoručne vyrobené darčeky. Je autorkou projektu Dárky letí. Pripravila pre Vás tip na darček, ktorý vyrobíte za chvíľočku a potrebujete k tomu len 3 ingrediencie. Keď ho oblečiete do príťažlivého kabátika, za pár minút máte pripravený luxusný darček pre ženu.

Darčeky, ktoré liečia (pre deti aj dospelákov)

Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť!

Originálne darčeky od detí

Moja kamarátka Peťka dala dokopy ďalšie naše spoločné kamarátky a vzniklo dielo. Kreatívne, darčekové. Pre malých darcov... ale aj veľkých - dospelákov. Využijete všetky svoje kreatívne bunky a zaručene sa pritom zabavíte. Výsledkom bude koooopec vlastnoručne vyrobených darčekov pod stromčekom.

7 tipov na vianočný jedlý darček

Čo tak tohto roku pripraviť svojim blízkym niečo jedlé? A je to veru mňam a zároveň zdravé... pretože tieto tipy pre Vás pripravila výživová poradkyňa Štěpánka: Advent klepe na dveře, venku jsou první sněhánky a konečně to začíná vypadat, že ty Vánoce jsou opravdu v dohledu,

Netradičný jedlý darček pre učiteľku

Akú originalitku vyrobila výživová poradkyňa Štěpánka so svojou dcérou ako darčeky pre učiteľky? Je to zdravé, pekné, netradičné...mňááám. Neuveríte. Chlebík! Ale aký...nielen taký obyčajný. A pani učiteľky boli z toho úplne PAF :) Zhodli sa na tom, že takéto čosi ešte nikdy nedostali :)

Čo pre mužov namiesto kvetov?

Kyticu kvetov mužovi. Áno, či nie? Tiež riešite takúto dilemu pri každom sviatku? Ruženka je originálny zjav "mluvící česky", momentálne žijúci v Londíne. BUĎ ORIGINÁL je jej životnou témou. Preto tip od Ruži bude samozrejme super originálny. Aj s video návodom - ako za pár minút vyrobiť originálnu "kyticu".

Omladzujúca káva pre skvelú učiteľku + 2 tipy na exkluzívne darčeky

Posledný deň v škole, pekne sa nahodiť, nezabudnúť darček pre pani učiteľku a obal na vysvedčenie :-)

S tým prvým a posledným si viete stopercentne rady, ale čo s tým darčekom…aj tento rok to bude obyčajná bonboniéra, obyčajná čokoláda, kytica alebo obyčajná Nesca…?

Aký darček pre učiteľku? (...z pera ozajstnej učiteľky)

O tom, aké darčeky učiteľky 1. stupňa skutočne dostávajú, akí dokážu byť rodičia kreatívni a čo najviac učiteľov poteší. Priamo od učiteľky Jarky z blogu Škola zvesela. Jarka pôsobí na severnej Morave, preto je článok v češtine.

Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Kvetina zvädne, bonboniéra sa zje...tak čo im darovať? Zamyslela sa mamina dvoch ratolestí - Jitka. 8 rokov tvorí v hand made svete a zároveň je lektorkou kurzov. Originálne "ďakujem", môžete použiť pri každej príležitosti. Vďaky nikdy nie je dosť :) A pridala aj podrobný FOTOpostup.

Mandaly pre (ne)všedný deň

Na Malte chodia do školy už deti od 3 rokov. Vedeli ste to? Zoe, dcérka bytovej dizajnérky Júlie, pripravila spolu s maminkou netradičný darček pre pani učiteľku - mandalu. Nie len tak hocijakú. Šikovne zamaskovanú ako harmonizujúci predmet do domácnosti.

Darček za vysvedčenie? Vymyslieť ho nie je ťažké :)

Ako by ste mohli odmeniť svoje dieťa za celoročnú prácu v škole? Čím mu urobiť radosť? Čo keby ste neodmenili LEN Vaše dieťa, ale i seba? Veď si to zasúžite... Originál naozajstná živá letuška Lucka poradí netradičný darček pre celú rodinu. Na vlastnej koži overené, priamo od zdroja :) UŽ LETÍÍÍÍÍÍÍ

Koniec školského roka. Aký darček dostanete Vy?

Či ratolesti máte alebo nemáte, koniec školského roka je dôvodom na darček. Pre učiteľa, učiteľku, pre deti, PRE SEBA. Aj Vám v detskom veku rodičia vystrojili oslavu za vysvedčenie? Aj Vy si s láskou obzeráte fotky zo záverečného fotenia? Miška, expertka na ženskú krásu, AJ o radostných spomienkach z detstva. Ale nielen tých:

Poďakuj pani učiteľke ORIGINÁLNYM darčekom!

Je mnoho spôsobov ako sa poďakovať. Jeden kúpi kvety, iný nejakú maličkosť, čokoládu, či dezert. Poniektorí však hľadajú nevšedné spôsoby na vyjadrenie svojej vďaky. Takým spôsobom je aj vyrobenie originálneho darčeka vlastnými rukami, a preto som pre vás pripravila návod na výrobu krásnych náušničiek pre svoju pani učiteľku

Slaný tip na darček pre pani učiteľku

Spomínate si na detské časy, keď sa 29. júna nakupovali karafiáty v kvetinárstvach, aby sme ich nasledujúci deň mohli doniesť pani učiteľke do školy? Keby som bola dieťaťom dnes, pani učiteľke by som nič nekupovala. Venovala by som jej recept na slanú lahôdku, ktorú si môže pripraviť

Stránky