Vtipné valentínske darčeky 5+2 tipy pre Vás

Milujem Ťa viac ako bryndzové halušky so slaninou. Ľúbim Ťa viac ako klebetenie s Danušou pri kávičke.

Takéto prirovnania môjho drahého vždy pobavili a tešil sa, kedy zase nejakú podobnú perlu vypustím.

Chcete vyrobiť pre svoju drahú polovičku vtipný valentínsky darček? Základný nápad máme. Poďme teda tvoriť:

a/ Spíšeme si všetko, čo máme radi - jedlo, pitie, činnosti, zážitky

b/ Vytvoríme vtipné prirovnania. Ľúbim Ťa viac ako...(vyhratý tenisový zápas s Ferom). Milujem Ťa viac ako...(kúpeľ v ružových lupienkoch). Chutíš mi viac ako....(cigaretka ku kávičke).

A podobné bizardné spojenia. Čím konkrétnejšie, tým lepšie. Ale pozor! Musia to byť veci, ktoré máte naozaj radi. Vaša láska vie, čo milujete.

Teraz je čas vytvoriť z prirovnaní niečo hmotné.

1. Karty

Na sedmové alebo žolíkové karty nalepíme do stredu karty lepiacu etiketu. Na každú kartu napíšeme inú vtipnú hlášku.

 valentínske karty   valentínske pexeso

2. Pexeso

Nastriháme kartičky. Najlepšie z pekného hrubšieho papiera. Na 2 kartičky vpíšeme rovnaké prirovnanie. Na ďalšie 2 kartičky iné vtipné prirovnanie. Urobíme toľko dvojíc, koľo máme fantázie.

3. Kalendár

Zoberieme kalendár na aktuálny rok. Obrázok prelepíme etiketou a na ňu vpíšeme vtipné prirovnanie. Kalendár Vám zaručí, že každý týždeň bude mať Vaša láska pred očami láskyplný vtipný odkaz od Vás.

 valentínske pexeso   valentínsky kalendár

4. Obraz

Na hrubší kartón napíšeme rukou rôzne pripravené prirovnania. Každé môžeme inou farbou, v rôznych smeroch, rôznych uhloch. Zapíšeme celú plochu papiera. Okraje môžeme prizdobiť srdiečkami. Nezašodí, keď do všetkých voľných plôšok ešte vlepíme nejaké to srdiečko.

5. Puzzle

Vytvoríme obraz podľa popisu vyššie, môžeme aj na počítači a vytlačiť na tlačiarni. Nalepíme ho na hrubší podkladový papier. Celé toto dielo rozstriháme na malé kúsky a vložíme do krabičky.

Čo je tam napísané zistí Vaša láska až vtedy, keď si obrázok zloží. Môže to byť dobrý program po romantickej valentínskej večeri.

 valentínsky obraz   valentínske puzzle

A ešte 2 špeciálne tipy pre lenivcov....alebo časovo zaneprázdnených: Vymyslíte jednu ale že fakt SUPER hlášku, a potom -

Tip L1: Na stránke www.mimidarcek.sk si vyberiete z ponuky darčekov na mieru. Je tam veľa darčekov, na ktoré si to svoje prirovnanie môžete dať vpísať. Tak si môžete vytvoriť voňavé srdiečko s nápisom Milujem Ťa viac ako jarnú lyžovačku...alebo čokoľvek iné, čo sa Vám zapáči.

Tip L2: V e-shope www.vasacokolada.sk si vytvoríte čokoládu na mieru aj s nápisom. Napríklad Mega čokoládu na mieru s Vašou fotkou v srdiečku, nápisom Milujem Ťa viac ako deň výplaty, celú posypanú orieškami, brusnicami, lentilkami, srdiečkami. Alebo aj takú s "bryndzovými haluškami" ako vidíte na fotke.

 valentínske srdiečko    valentínska čokoláda

Prajem Vám príjemného a vtipného Valentína.

Našľahané telové maslo z 3 ingrediencií

Katka Dvořáková je expertka na vlastnoručne vyrobené darčeky. Je autorkou projektu Dárky letí. Pripravila pre Vás tip na darček, ktorý vyrobíte za chvíľočku a potrebujete k tomu len 3 ingrediencie. Keď ho oblečiete do príťažlivého kabátika, za pár minút máte pripravený luxusný darček pre ženu.

Darčeky, ktoré liečia (pre deti aj dospelákov)

Pohánkový vankúšik s bylinkami. Nahriať a priložiť. Na plecia, na šiju, na kríže... To je pocit! Neskutočný. Nádhernýýýýýý :) Hrejivý, uvoľňujúci, liečivý. Slovami ťažko popísať...to treba zažiť!

Originálne darčeky od detí

Moja kamarátka Peťka dala dokopy ďalšie naše spoločné kamarátky a vzniklo dielo. Kreatívne, darčekové. Pre malých darcov... ale aj veľkých - dospelákov. Využijete všetky svoje kreatívne bunky a zaručene sa pritom zabavíte. Výsledkom bude koooopec vlastnoručne vyrobených darčekov pod stromčekom.

7 tipov na vianočný jedlý darček

Čo tak tohto roku pripraviť svojim blízkym niečo jedlé? A je to veru mňam a zároveň zdravé... pretože tieto tipy pre Vás pripravila výživová poradkyňa Štěpánka: Advent klepe na dveře, venku jsou první sněhánky a konečně to začíná vypadat, že ty Vánoce jsou opravdu v dohledu,

Netradičný jedlý darček pre učiteľku

Akú originalitku vyrobila výživová poradkyňa Štěpánka so svojou dcérou ako darčeky pre učiteľky? Je to zdravé, pekné, netradičné...mňááám. Neuveríte. Chlebík! Ale aký...nielen taký obyčajný. A pani učiteľky boli z toho úplne PAF :) Zhodli sa na tom, že takéto čosi ešte nikdy nedostali :)

Čo pre mužov namiesto kvetov?

Kyticu kvetov mužovi. Áno, či nie? Tiež riešite takúto dilemu pri každom sviatku? Ruženka je originálny zjav "mluvící česky", momentálne žijúci v Londíne. BUĎ ORIGINÁL je jej životnou témou. Preto tip od Ruži bude samozrejme super originálny. Aj s video návodom - ako za pár minút vyrobiť originálnu "kyticu".

Omladzujúca káva pre skvelú učiteľku + 2 tipy na exkluzívne darčeky

Posledný deň v škole, pekne sa nahodiť, nezabudnúť darček pre pani učiteľku a obal na vysvedčenie :-)

S tým prvým a posledným si viete stopercentne rady, ale čo s tým darčekom…aj tento rok to bude obyčajná bonboniéra, obyčajná čokoláda, kytica alebo obyčajná Nesca…?

Aký darček pre učiteľku? (...z pera ozajstnej učiteľky)

O tom, aké darčeky učiteľky 1. stupňa skutočne dostávajú, akí dokážu byť rodičia kreatívni a čo najviac učiteľov poteší. Priamo od učiteľky Jarky z blogu Škola zvesela. Jarka pôsobí na severnej Morave, preto je článok v češtine.

Povedzte ĎAKUJEM inak, originálne (+ foto postup)

Kvetina zvädne, bonboniéra sa zje...tak čo im darovať? Zamyslela sa mamina dvoch ratolestí - Jitka. 8 rokov tvorí v hand made svete a zároveň je lektorkou kurzov. Originálne "ďakujem", môžete použiť pri každej príležitosti. Vďaky nikdy nie je dosť :) A pridala aj podrobný FOTOpostup.

Mandaly pre (ne)všedný deň

Na Malte chodia do školy už deti od 3 rokov. Vedeli ste to? Zoe, dcérka bytovej dizajnérky Júlie, pripravila spolu s maminkou netradičný darček pre pani učiteľku - mandalu. Nie len tak hocijakú. Šikovne zamaskovanú ako harmonizujúci predmet do domácnosti.

Darček za vysvedčenie? Vymyslieť ho nie je ťažké :)

Ako by ste mohli odmeniť svoje dieťa za celoročnú prácu v škole? Čím mu urobiť radosť? Čo keby ste neodmenili LEN Vaše dieťa, ale i seba? Veď si to zasúžite... Originál naozajstná živá letuška Lucka poradí netradičný darček pre celú rodinu. Na vlastnej koži overené, priamo od zdroja :) UŽ LETÍÍÍÍÍÍÍ

Koniec školského roka. Aký darček dostanete Vy?

Či ratolesti máte alebo nemáte, koniec školského roka je dôvodom na darček. Pre učiteľa, učiteľku, pre deti, PRE SEBA. Aj Vám v detskom veku rodičia vystrojili oslavu za vysvedčenie? Aj Vy si s láskou obzeráte fotky zo záverečného fotenia? Miška, expertka na ženskú krásu, AJ o radostných spomienkach z detstva. Ale nielen tých:

Poďakuj pani učiteľke ORIGINÁLNYM darčekom!

Je mnoho spôsobov ako sa poďakovať. Jeden kúpi kvety, iný nejakú maličkosť, čokoládu, či dezert. Poniektorí však hľadajú nevšedné spôsoby na vyjadrenie svojej vďaky. Takým spôsobom je aj vyrobenie originálneho darčeka vlastnými rukami, a preto som pre vás pripravila návod na výrobu krásnych náušničiek pre svoju pani učiteľku

Slaný tip na darček pre pani učiteľku

Spomínate si na detské časy, keď sa 29. júna nakupovali karafiáty v kvetinárstvach, aby sme ich nasledujúci deň mohli doniesť pani učiteľke do školy? Keby som bola dieťaťom dnes, pani učiteľke by som nič nekupovala. Venovala by som jej recept na slanú lahôdku, ktorú si môže pripraviť

Stránky