Návšteva ako darček

Pred pár týždňami som mala telefonát. Pani na druhom konci sa mi predstavila ako pracovníčka chránenej dielne Dúha a ponúkla mi spoluprácu. Darčeky, ktoré vyrábajú klienti tohto centra boli na fotografiách zaujímavé, komunikácia príjemná. Po niekoľkých telefonátoch a mailoch som si povedala: Nič sa nedá robiť, potrebujem to vidieť na vlastné oči.

Vybrali sme sa na návštevu do Vranova nad Topľou. A urobili sme dobre. To, čo sme videli, ma ohromilo a príjemne šokovalo.

Dúha je chránená dielňa, ktorú prevádzkuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím vo Vranove nad Topľou. Je tam neuveriteľne príjemné prostredie a všetko vonia "človečinou". V dielni bolo asi 20 ľudkov a každý na niečom pracoval. V sviečkovej dielni sa odlievali sviečky, v keramickej dielni kompletovali sošky, v hlavnej miestnosti vyrábali origami, darčeky z pedigu, zdobili sviečky. Všetko v pohode, s radosťou, s úsmevom.

Navštívila som desiatky firiem, ale takú pracovnú pohodovú atmosféru som nikde, nikde necítila. Pozitívna energia tam na človeka "až kričí". Nečudo, že darčeky z tejto dielne sú také krásne. Je do nich vložená láska a pohoda ľudí, ktorí ich vyrobili. Až som mala pocit, že postihnutie týchto ľudí je darom. Darom pre nás všetkých. Každopádne táto návšteva bola pre mňa úžasným darčekom.

Darčeky z chránenej dielne Dúha si už čoskoro budete môcť kúpiť aj v MiMi darčeku. Vianočné dekorované sviečky, dekorácie z pedigu i keramiky, originálne šálky a hrnčeky. Všetky plné pozitívnej energie a lásky.

       

                            

 

Ako vzniká sprej-art obraz (+video)

Obrázky maľované sprejom. Viete, ako vznikajú? Je to zaujímavé, sledovať, ako sa rodí obraz "maľovaný" sprejom a rôznymi "fintičkami". Možno ste videli na dovolenke pri mori, alebo na jarmoku niečo také "naživo"

Návšteva ako darček

Pred pár týždňami som mala telefonát. Pani na druhom konci sa mi predstavila ako pracovníčka chránenej dielne Dúha a ponúkla mi spoluprácu. Darčeky, ktoré vyrábajú klienti tohto centra boli na fotografiách zaujímavé,

Návody na darčeky a kopec iných informácií

Objavila som skvelú stránku s úžasnými informáciami ZDARMA.

Nedá mi nepodeliť sa s Vami.

Chcete si vyrobiť jedlú kyticu? Cukríkovú, čokoládovú, alebo hoci aj klobáskovú?