Ako blondína valentínsky poklad objavila

Som dieťa odchované socializmom. Mám krásnych okrúhlych 44.

Na vysokej škole sme mali jeden semester informatiky. Posadili nás po dvojiciach za počítač a diktovali, čo máme stlačiť. S kamarátkou Aďou sme samozrejme postláčali také čudlíky, že sme ten počítač hneď aj pokazili. Viac nás k nemu nepustili :)

Pred desiatimi rokmi som prvýkrát počula výraz e-mail. Dlho som si myslela, že je to náterová farba...a nechápala, čo to má spoločné s počítačmi.

Pred piatimi rokmi som pochopila, že vývoj nezastavíš a začali sme sa pomaly zoznamovať. Ja a počítač. Koľkokrát som mu nadávala, že "čo mi to vypisuješ! Ja chcem niečo iné!"  Trvalo pár chvíľ, kým sme sa skamarátili.

Počítač, teda vlastne notebook som premenovala na "búdka" a začala som objavovať tajomstvá internetu. Pomaly, systémom pokus-omyl. A potom som si vymyslela internetový obchod s čokoládou na mieru. To teda bola trúfalosť!  Okolie neverilo vlastným očiam a ušiam, že Ja - technický antitalent, chcem administrovať webovú stránku.

      

Všetko sa dá, keď človek chce. Môj webmaster mal svätú trpezlivosť, kým ma všetko naučil. Ďakujem Ti, Mirko. Stane sa ešte aj dnes, že mám "neriešiteľný" technický problém...ktorý on vyrieši jedným klikom. Ale dnes už môžem povedať, že som bežný užívateľ počítača a internetu.

Na www.vasacokolada.sk máme čokolády s fotkou. A jednu takúto som chcela darovať kamarátke. Ale predstava bola - nielen takú obyčajnú čokoládu s fotkou...fotku chcem mať osadenú v peknom rámiku. Tak som začala pátrať po tom, ako zmontovať fotku a rámik do jedneho jpg. obrázka. Skúšala som kadečo...s mojimi limitovanými technickými možnosťami, ale výsledok nebol podľa pôvodnej predstavy.

Tak som urobila čo? Vykašlala som sa na to a darovala čokofotku "len takú obyčajnú".

Nič nie je náhoda. Asi za 2 týždne mi pristál na nástenke na FB odkaz. Neklikám na všetko, ale na tento som klikla a - waw, POKLAD. To je presne to, čo som chcela! Rámiky na fotky od výmyslu sveta. Jednoduchý systém, voľne dostupný. No nádhera.

V priebehu 1 minúty som vytvorila presne takú fotku s rámikom, ako som vtedy chcela. A vtom ma napadlo - Valentín blíži, to budú fotečky na čokoládach pre mojich milovaných!

        

Chcete aj Vy origoš valentínsku fotku na čokoláde? Urobte to isté - vytvorte si za pár sekúnd fotku v rámiku, stiahnite si ju ako obrázok a na vasacokolada.sk objednajte Čokoládu s fotkou, kde tento obrázok nahráte pri objednávke. Je to také jednoduché, až sa veriť nechce. Zvládne naozaj každý, aj malé dieťa.

P.S. Ak nechcete čokoládovú fotku, môžete obrázky použiť na iný valentínsky darček. Vankúš, uterák, hrnček s fotkou...alebo vlastnoručne vyrobiť rámik, diár, fotoalbum. Samozrejme - s origoš fotkou v origoš rámiku.

         

P.S.2 Jááááj, skoro som zabudla. Link na poklad je tu: RÁMIKY NA FOTOGRAFIE.

MDŽ - medzinárodný deň žien

Snežienky, tulipány, narcisy, ale hlavne - karafiát. To sú obrázky, ktoré sa mnohým vybavia v pamäti, keď sa povie MDŽ. MDŽ, alebo Medzinárodný deň žien, nebol len socialistický výmysel, ako si mnohí dodnes myslia.

Letná škola enkaustiky

Ako vyriešiť prázdninový čas pre naše ratolesti? Jeden týždeň u starej mamy Anky, druhý týždeň u babky Evy a dedka Jozefa, potom spoločná dovolenka a čo ďalej? Pripravila som pre Vás počas letných mesiacov Letnú školu enkaustiky. Je to jednoduchá výtvarná

Konce... a začiatky

Každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. A preto si zaslúži patričnú oslavu :) Koniec školského roka, návrat z výletu, Silvester, maturita... Klaudie prešla strastiplnou cestou k svojmu vysnívanému miminku. Dnes radí budúcim maminkám, ako sa nevzdať svojho sna o zdravom bábätku. Žije a tvorí

Čokoládový koniec školského roka

Množia sa nám v čokoládovom e-shope objednávky s tematikou konca školského roka. Tieto tematické čokolády sú čoraz krajšie a nápaditejšie.

Vždy sa veľmi vytešujem, akých kreatívnych klientov máme. A predstavujem si, akú radosť tá-ktorá čokoláda urobí

Aj ľudia s netradičnými menami majú svoje meniny

Kedy darovať darček, ak meno nie je uvedené v kalendári?

Na Slovensku takmer každý deň prináleží aspoň jednému menu. Pôvodný zoznam bol vlastne rímsko-katolícky kalendár svätých. Ľudia s daným menom oslavujú svoj sviatok (meniny) v tento deň.

Vtipné a zábavné vinše a blahoželania na Veľkú noc

Veľká noc - sviatky jari. Zvykneme popriať svojim známym veľa vody, a aj vodky, korbáčov i korbáčikov, fajnoty na stole, darčeky z prírody i peniažky do vrecka... a všeličo iné. Vinšovačky k Veľkej noci, ktoré môžete napísať, či ústne zapriať:

Ako blondína valentínsky poklad objavila

Som dieťa odchované socializmom. Mám krásnych okrúhlych 44.

Na vysokej škole sme mali jeden semester informatiky. Posadili nás po dvojiciach za počítač a diktovali, čo máme stlačiť.

Dostali ste nevhodný darček. . Čo s ním?

Stáva sa, že človek dostane nevhodný darček. Koľko ľudí, toľko chutí.

Možno, že darca dlho premýšľal a trápil sa...a nakoniec sa netrafil do Vášho vkusu. Možno nemal dostatok času alebo peňazí a preto takýto darček.

Apríl - významné a zaujímavé dni

V apríli máme dôvod na oslavu takmer každý deň. V apríli je totiž vyhlásených veľa medzinárodných a iných významných dní.

Svoj deň majú letci, kozmonauti, Rómovia, tanečníci i grafici.

Júl - významné a zaujímavé dni

Júl začína vtipne - hneď prvého máme Deň vtipov a vtipkovania. Medzi zaujímavými a významnými dňami sa nájdu aj také perly ako Medzinárodný deň bozkávania, Deň radosti, či Deň čokolády.

Vianočné darčeky na poslednú chvíľu

40% Slovákov nakupuje vianočné darčeky na poslednú chvíľu.

Dnes som si prečítala tento zaujímavý výsledok prieskumu. A potom som mrkla do kalendára. Ho ho hoooo. Pozor!

Kalendár mien

Január
1. Nový rok
2. Alexandra, Karina
3. Daniela
4. Drahoslav
5. Andrea
6. Antónia
7. Bohuslava
8. Severín
9. Alexej
10. Dáša
11. Malvína
12. Ernest
13. Rastislav
14. Radovan
15. Dobroslav
16. Kristína
17. Nataša
18. Bohdana