Dostali ste nevhodný darček. . Čo s ním?

Stáva sa, že človek dostane nevhodný darček. Koľko ľudí, toľko chutí.

Možno, že darca dlho premýšľal a trápil sa...a nakoniec sa netrafil do Vášho vkusu. Možno nemal dostatok času alebo peňazí a preto takýto darček. A možno to načisto odflákol. Ale Vianoce sú Vianoce, niečo darovať treba, tak vybral prvé, čo mu prišlo pod ruku.

Nevieme, ktorá z týchto variant to bola, výsledkom je však nemožný darček vo Vašich rukách.

Čo s ním?

* Nech už je darček akýkoľvek, patrí sa poďakovať. A podľa možnosti nedať najavo svoju nevôľu. Aj keď - niekedy je prekvapenie také veľké - že to jednoducho nejde uhrať :) Poznáte to, však?

Ak je to nejaký dekoratívny predmet, ktorý k sebe priťahuje prach, na pár dní ho vyložíme na poličku. Po čase ho odložíme a nájdeme pre neho nejaké uplatnenie. Môžeme ho darovať niekomu, komu naozaj urobí radosť. Ale pozor - buďme diplomatickí a urobme to tak, aby sa darca o tom nedozvedel.

* Pokiaľ sa darca netrafil do vkusu alebo veľkosti s oblečením, to môžete pokojne vymeniť. Požiadajte darcu o pokladničný bloček s vysvetlením, že si darček chcete vymeniť. Takto sa síce dozviete cenu darčeka, ale je to celkom prijateľné riešenie.

* Stáva sa, že obdarovaní dokážu nájsť nevhodnému darčeku inú  funkciu (iné uplatnenie) než na akú bol pôvodne darovaný. Skúste porozmýšľať, na čo by sa mohol hodiť. (Jeden konkrétny príklad: Drevený box na chlieb už roky používame ako domáci "trezor". Držíme v ňom pasy, domácu hotovosť, šperky. Samozrejme, že nie je v kuchynskej linke :)

* Posledná, najnevhodnejšia, možnosť je nemožný darček vyhodiť. Ak už sa rozhodnete takto, urobte to potichu, nenápadne a hlavne tak, aby sa darca o tom nedozvedel. Predsa len, chcel Vám urobiť radosť. A toto zistenie by ho iste zarmútilo.

Darovať vhodný darček je úplné umenie. Nie každý z nás je darčekológ a preto sa stávajú aj takéto "nedorozumenia". Jedna dobrá rada:

Všímajte si, aké darčeky od koho dostávate. Väčšina ľudí dáva taký darček, aký sa páči im. Stačí potom vymyslieť "to isté v bledomodrom" a urobíte mu/jej veeeeeeľkú radosť.

 

MDŽ - medzinárodný deň žien

Snežienky, tulipány, narcisy, ale hlavne - karafiát. To sú obrázky, ktoré sa mnohým vybavia v pamäti, keď sa povie MDŽ. MDŽ, alebo Medzinárodný deň žien, nebol len socialistický výmysel, ako si mnohí dodnes myslia.

Letná škola enkaustiky

Ako vyriešiť prázdninový čas pre naše ratolesti? Jeden týždeň u starej mamy Anky, druhý týždeň u babky Evy a dedka Jozefa, potom spoločná dovolenka a čo ďalej? Pripravila som pre Vás počas letných mesiacov Letnú školu enkaustiky. Je to jednoduchá výtvarná

Konce... a začiatky

Každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. A preto si zaslúži patričnú oslavu :) Koniec školského roka, návrat z výletu, Silvester, maturita... Klaudie prešla strastiplnou cestou k svojmu vysnívanému miminku. Dnes radí budúcim maminkám, ako sa nevzdať svojho sna o zdravom bábätku. Žije a tvorí

Čokoládový koniec školského roka

Množia sa nám v čokoládovom e-shope objednávky s tematikou konca školského roka. Tieto tematické čokolády sú čoraz krajšie a nápaditejšie.

Vždy sa veľmi vytešujem, akých kreatívnych klientov máme. A predstavujem si, akú radosť tá-ktorá čokoláda urobí

Aj ľudia s netradičnými menami majú svoje meniny

Kedy darovať darček, ak meno nie je uvedené v kalendári?

Na Slovensku takmer každý deň prináleží aspoň jednému menu. Pôvodný zoznam bol vlastne rímsko-katolícky kalendár svätých. Ľudia s daným menom oslavujú svoj sviatok (meniny) v tento deň.

Vtipné a zábavné vinše a blahoželania na Veľkú noc

Veľká noc - sviatky jari. Zvykneme popriať svojim známym veľa vody, a aj vodky, korbáčov i korbáčikov, fajnoty na stole, darčeky z prírody i peniažky do vrecka... a všeličo iné. Vinšovačky k Veľkej noci, ktoré môžete napísať, či ústne zapriať:

Ako blondína valentínsky poklad objavila

Som dieťa odchované socializmom. Mám krásnych okrúhlych 44.

Na vysokej škole sme mali jeden semester informatiky. Posadili nás po dvojiciach za počítač a diktovali, čo máme stlačiť.

Dostali ste nevhodný darček. . Čo s ním?

Stáva sa, že človek dostane nevhodný darček. Koľko ľudí, toľko chutí.

Možno, že darca dlho premýšľal a trápil sa...a nakoniec sa netrafil do Vášho vkusu. Možno nemal dostatok času alebo peňazí a preto takýto darček.

Apríl - významné a zaujímavé dni

V apríli máme dôvod na oslavu takmer každý deň. V apríli je totiž vyhlásených veľa medzinárodných a iných významných dní.

Svoj deň majú letci, kozmonauti, Rómovia, tanečníci i grafici.

Júl - významné a zaujímavé dni

Júl začína vtipne - hneď prvého máme Deň vtipov a vtipkovania. Medzi zaujímavými a významnými dňami sa nájdu aj také perly ako Medzinárodný deň bozkávania, Deň radosti, či Deň čokolády.

Vianočné darčeky na poslednú chvíľu

40% Slovákov nakupuje vianočné darčeky na poslednú chvíľu.

Dnes som si prečítala tento zaujímavý výsledok prieskumu. A potom som mrkla do kalendára. Ho ho hoooo. Pozor!

Kalendár mien

Január
1. Nový rok
2. Alexandra, Karina
3. Daniela
4. Drahoslav
5. Andrea
6. Antónia
7. Bohuslava
8. Severín
9. Alexej
10. Dáša
11. Malvína
12. Ernest
13. Rastislav
14. Radovan
15. Dobroslav
16. Kristína
17. Nataša
18. Bohdana