Letná škola enkaustiky

Blíži sa koniec školského roka a deti sa tešia na leto a voľný čas. Prázdniny, prázdniny to slovo niektorým rodičom spôsobuje hrôzu. Ako vyriešiť prázdninový čas pre naše ratolesti? Jeden týždeň u starej mamy Anky, druhý týždeň u babky Evy a dedka Jozefa, potom spoločná dovolenka a čo ďalej?

Poznám to veľmi dobré. Som tiež babičkou a naši mladí už v máji riešili, kedy môžu Andrejka, nášho vnúčika priniesť na prázdniny. S dedkom Ivanom sme obaja ešte pracovne činní. Premýšľala som sama ako vytvoriť program Andrejkovi na prázdniny tak, aby ich mal pestré. Trochu pobytu v lese, pri vode, ísť do ZOO a čo ďalej?

Andrejko veľmi rád kreslí a najradšej je od rána do večera v mojom ateliéri. Jeho slová, keď sa ráno zobudí sú: ,,Bajaja, kedy pôjdeme do zázračného ateliéru?“ Naposledy bol Andrejko u nás v máji a vonku pršalo, preto sme boli v ateliéri skoro celý deň. Zobral si svoju pracovnú zásteru a žehličkoval a žehličkoval.

20150606_163233       20150606_154332

Video ako Andrejko žehličkuje si pozrite tu>> Čo je to žehličkovať?

Andrejko takto  nazýva výtvarnú techniku maľba horúcim voskom. Vo svete túto techniku poznáme i pod názvom enkaustika. Vďaka enkaustike, kde žehlíte prekrásne obrazy za použitia farebných voskov, si túto činnosť obľúbite. Aj keď nejde o oblečenie.

Je to hravé, jednoduché tvorenie, ku ktorému nie sú nutné umelecké znalosti a vedomosti.

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život. Môj príbeh si prečítajte tu >>

Pripravila som pre Vás počas letných mesiacov Letnú školu enkaustiky.

Enkaustika je jednoduchá výtvarná technika, ktorú zvládnu malí i veľkí.

Čo sa naučíte na Letnej škole enkaustiky?

Čo je enkaustika, jej história a súčasnosť – čo všetko potrebujeme na tvorbu horúcim voskom – ako ošetrovať a udržovať enkaustickú žehličku – vysvetlíme si základné techniky a postupy tvorby horúcim voskom – každý si namaľuje svoje obrazy horúcom voskom – vysvetlíme si čo sú farby, ako farby pôsobia, ako liečia a čo symbolizujú – na záver si urobíme vlastnú výstavu vytvorených prác.

Kde sa koná Letná škola enkaustiky?

Letná škola enkaustiky sa koná v Ateliéri Janky Bakičovej v obci Dargov okres Trebišov. Ateliér je v budove Klubu dôchodcov pri obecnom úrade.

A akom čase a kedy bude Letná škola enkaustiky?

Letná škola enkaustiky začína od 25.6.2015 a potrvá do konca septembra 2015. Stretávať sa budeme v utorok a vo štvrtok v čase od 16.00 – 18.00 hod.

Termíny utorok: 30.6, 7.7, 14.7, 21.7, 28.7, 4.8, 11.8, 18.8, 25.8, 1.9, 8.9, 15.9, 22.9, 29.9
Termíny štvrtok: 25.6, 2.7, 9.7, 23.7, 30.7, 6.8, 13.8, 20.8, 27.8, 3.9, 10.9, 17.9, 24.9

POČET: 4-5 ľudí
CENA: 20 eur na osobu. V cene sú zahrnuté pomôcky, materiál a malé občerstvenie.

REZERVÁCIA NUTNÁ!

KONTAKT : email: jana@janabakicova.sk alebo telefonicky 0917 569 238

V prípade, ak máte záujem o individuálne kurzy enkaustiky, kontaktujte ma prosím na hore uvedenom kontakte.

Letnú školu enkaustiky môžete podarovať vašim ratolestiam ako darček za výsledky v škole.

darcek za vysvedcenie

Teší sa na Vás Janka

Jana Bakičová

Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život

Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú

Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

 

MDŽ - medzinárodný deň žien

Snežienky, tulipány, narcisy, ale hlavne - karafiát. To sú obrázky, ktoré sa mnohým vybavia v pamäti, keď sa povie MDŽ. MDŽ, alebo Medzinárodný deň žien, nebol len socialistický výmysel, ako si mnohí dodnes myslia.

Letná škola enkaustiky

Ako vyriešiť prázdninový čas pre naše ratolesti? Jeden týždeň u starej mamy Anky, druhý týždeň u babky Evy a dedka Jozefa, potom spoločná dovolenka a čo ďalej? Pripravila som pre Vás počas letných mesiacov Letnú školu enkaustiky. Je to jednoduchá výtvarná

Konce... a začiatky

Každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. A preto si zaslúži patričnú oslavu :) Koniec školského roka, návrat z výletu, Silvester, maturita... Klaudie prešla strastiplnou cestou k svojmu vysnívanému miminku. Dnes radí budúcim maminkám, ako sa nevzdať svojho sna o zdravom bábätku. Žije a tvorí

Čokoládový koniec školského roka

Množia sa nám v čokoládovom e-shope objednávky s tematikou konca školského roka. Tieto tematické čokolády sú čoraz krajšie a nápaditejšie.

Vždy sa veľmi vytešujem, akých kreatívnych klientov máme. A predstavujem si, akú radosť tá-ktorá čokoláda urobí

Aj ľudia s netradičnými menami majú svoje meniny

Kedy darovať darček, ak meno nie je uvedené v kalendári?

Na Slovensku takmer každý deň prináleží aspoň jednému menu. Pôvodný zoznam bol vlastne rímsko-katolícky kalendár svätých. Ľudia s daným menom oslavujú svoj sviatok (meniny) v tento deň.

Vtipné a zábavné vinše a blahoželania na Veľkú noc

Veľká noc - sviatky jari. Zvykneme popriať svojim známym veľa vody, a aj vodky, korbáčov i korbáčikov, fajnoty na stole, darčeky z prírody i peniažky do vrecka... a všeličo iné. Vinšovačky k Veľkej noci, ktoré môžete napísať, či ústne zapriať:

Ako blondína valentínsky poklad objavila

Som dieťa odchované socializmom. Mám krásnych okrúhlych 44.

Na vysokej škole sme mali jeden semester informatiky. Posadili nás po dvojiciach za počítač a diktovali, čo máme stlačiť.

Dostali ste nevhodný darček. . Čo s ním?

Stáva sa, že človek dostane nevhodný darček. Koľko ľudí, toľko chutí.

Možno, že darca dlho premýšľal a trápil sa...a nakoniec sa netrafil do Vášho vkusu. Možno nemal dostatok času alebo peňazí a preto takýto darček.

Apríl - významné a zaujímavé dni

V apríli máme dôvod na oslavu takmer každý deň. V apríli je totiž vyhlásených veľa medzinárodných a iných významných dní.

Svoj deň majú letci, kozmonauti, Rómovia, tanečníci i grafici.

Júl - významné a zaujímavé dni

Júl začína vtipne - hneď prvého máme Deň vtipov a vtipkovania. Medzi zaujímavými a významnými dňami sa nájdu aj také perly ako Medzinárodný deň bozkávania, Deň radosti, či Deň čokolády.

Vianočné darčeky na poslednú chvíľu

40% Slovákov nakupuje vianočné darčeky na poslednú chvíľu.

Dnes som si prečítala tento zaujímavý výsledok prieskumu. A potom som mrkla do kalendára. Ho ho hoooo. Pozor!

Kalendár mien

Január
1. Nový rok
2. Alexandra, Karina
3. Daniela
4. Drahoslav
5. Andrea
6. Antónia
7. Bohuslava
8. Severín
9. Alexej
10. Dáša
11. Malvína
12. Ernest
13. Rastislav
14. Radovan
15. Dobroslav
16. Kristína
17. Nataša
18. Bohdana