Komu darovať

Komu a pri akej príležitosti darček kúpiť, alebo vyrobiť? A komu radšej nie, aby sme nevyrobili spoločenský trapas? Chystáte sa na návštevu. Čo sa hodí so sebou zobrať ako malý darček? Alebo sa to nehodí? Idete na dovolenku, služobnú cestu, návštevu do cudziny. Ako je to tam s darčekmi? Rady, tipy, nápady, námety KOMU darovať darček sú tu pre Vás.

Symbolická reč, ktorou darček hovorí

Darček je symbol. Nemusíme si to uvedomiť... Niekedy to na prvý pohľad nemusíme rozoznať a predsa! Každý darček, ktorý dostaneme, každý darček, ktorý darujeme hovorí k obdarovanému aj rečou symbolov.

Prišla poštou obálka... alebo Darované od srdca

"Prečo máš toľko náramkov na ruke?” opýtal sa ma minule kamarát.

“Ja Ti ani neviem. Tak nejak si každý ku mne našiel cestu sám.”

Pár dní potom si sedím vo svojom pelechu v Rohu hojnosti a vychutnávam si ranný míting s mančaftom anjelov. A vtom mi to tam poslali.

EKO darček pre Matildu + VIDEO

U nás doma majú všetci pomocníci svoje mená. Autíčko sa volá Snehulienka, vysávač je Hubert a práčka Matilda.

A práve Matilda nám jedného dňa povedala: "Papkáte si samé EKO a BIO a mňa kŕmite chémiou. AJ JA CHCEM EKO!"

Kalendár mien zvierat

Kedy majú meniny psíky a mačičky? Aj oni majú svoj špeciálny kalendár mien.
Nie, nemusíte im piecť torty a kupovať kytice kvetov. Ale najkú maškrtku, malý darček by iste ocenili v tento výnimočný deň menín :)

Kalendár priezvisk

Vedeli ste, že na Slovensku existuje aj Priezviskový kalendár? Isté rádio sa zabávalo tým, že celý rok vyberali najvhodnejšie priezvisko na daný deň. 1. Januára slávia Slovákovci, 8.marca Ružičkovci a na Pamiatku zosnulých majú priezviskoviny