Prišla poštou obálka... alebo Darované od srdca

"Prečo máš toľko náramkov na ruke?” opýtal sa ma minule kamarát.

“Ja Ti ani neviem. Tak nejak si každý ku mne našiel cestu sám.

Pár dní potom si sedím vo svojom pelechu v Rohu hojnosti a vychutnávam si ranný míting s mančaftom anjelov. A vtom mi to tam poslali. Vtom mi došlo, prečo nemám najmenšiu chuť zložiť z ruky ani jediný z nich.

Každý predstavuje jednu z hodnôt, ktoré vyznávam. Vďaka ktorým je ten môj život ako z rozprávky.

Ty brďo, fakt! Tento predstavuje Radosť, tento Lásku……., toto je sloboda, hojnosť, kreativita, prínos, deti….

A dostanem intenzívny pocit, že ešte tam niečo chýba.

Usmiala som sa a ďalej som to už nerozvíjala. V zápätí mi prišli zhora iné impulzy a inšpirácie a na náramky som zabudla.

Od včera už viem, čo mi to chýbalo…

PRIATEĽSTVO. A odvčera už nechýba. Aj Priateľstvo už má svoje zhmotnenie. Aby som nezabudla :) Aby som si pri každom letmom pohľade na ľavú ruku pripomenula, že PRIATELIA SÚ PRÍBUZNÍ, KTORÝCH SI VYBERÁME SAMI.

Udialo sa to takto:

Máme v e-shope  špeciálnu klientku. Často posiela naším prostredníctvom radosť k svojim priateľom. Máme tam službu Pošli darček priamo oslávencovi. A pani Mária túto službu využíva každú chvíľu. Vyberie darček, objedná, zaplatí. A my ho pošleme aj s jej venovaním priamo obdarovanej osobe. Prekvapko. Veľké ako Brno :)

Jedného pekného dňa prišla poštou obálka. A v nej ručne robené náramky. Od pani Márie. Len tak. Rozhodla sa nám urobiť radosť. Wáááu. Tie sú krásne! Že boli robené a darované od srdca, to z nich až kričalo. Ďakujeme, pani Mária. Aj touto cestou posielam poďakovanie.

naramky-mimidarcek 1

2 som si nechala ja, lebo som sa medzi nimi nevedela rozhodnúť – ktorý si vybrať :) 2 si vybrali dievčatá z tímu. Zostal jeden. Rovnaký ako ten, ktorý mám na ruke.

Leto som zasvätila projektu Šťastný človek. Písala a tvorila som tak intenzívne, že som zabudla na čas. Zabúdala som jesť, piť, odpočívať. Telo povedalo: Stop! Som unavené. Miriam, potrebujem oddych.

Ešteže mám vyvinutý dobrý “vnútorný sluch”. Keď telo povie STOP! Tak to znamená STOP! A okamžite treba vypnúť. Dohodla som sa s kamoškou, že zbehnem na chvíľu do Bratislavy, nakuknúť ju. Popásť jazyk, potešiť sa jej blízkosťou. Duši aj  telu dopriať relax. Automaticky som so sebou pribalila ten posledný náramok.

S Jaruškou už máme roky silné puto. Nemusíme sa ani vidieť ani počuť hoci aj niekoľko týždňov. A keď sa stretneme, akoby sme sa videli včera. V tomto priateľstve čas nehrá rolu. Akoby sme boli prepojené nejakým vesmírnym káblom :)  Priniesla som jej teda rovnaký náramok ako mám na ruke. Nech sme rovnako krásne, nech si aj ona vychutná tú skvelú energiu, ktorú som dostala od pani Márie. A priložila som k nemu aj kamienok z vrcholu Ďumbiera. Ďalšiu maličkosť s ukrytou magickou silou.

Vybalím darčeky…. Jaruška – toto je pre Teba, pre radosť…

A čo urobila Jaruška? Najprv ma poriadne vystískala.  Potom zobrala kamienok a položila ho do špeciálnej misky, ku kamienku z Vezuvu. A nakoniec si založila na ruku náramok, otvorila šuplík na komode a vytiahla iný so slovami: Mimi, tento je pre Teba. Priviezla som si ho pred rokmi z Montrealu. Tebe bude najlepšie pasovať.

Wááááu, no ten je nádherný!

radost-sa-davanim-nasobi

Hneď som si ho založila na ruku. Sadol ako riť na šerbel :) Tak tento, tento kamienkový, je symbolom PRIATEĽSTVA. To je tá hodnota, ktorá mi medzi ostatnými ešte chýbala. Prišla až z Montrealu a našla si cestu na moje zápästie. Aby mi bolo každý deň jasné, že Skutočné priateľstvo je ako voda. Je nevyhnutná pre život.

A RADOSŤ sa dávaním znásobuje. Keď pošleme radosť, či šťastie do sveta, obletí zemeguľu. Po ceste sa zväčší a vráti sa nám ako bumerang. Bum! Taká facka radosti… takú je radosť dostať :)

Platí to aj opačne – keď človek vyšle hnev, zlosť, jed, vrátia sa x-násobne zväčšené. Ako bumerang. Preto sa každý deň, zo všetkých síl snažím posielať vonku len to, ČO CHCEM, aby sa znásobené vrátilo. Lásku, radosť, šťastie a iné dobroty :)

Chcete poslať svojim priateľom RADOSŤ? Pošlite. Akýmkoľvek spôsobom. Môžete aj zdieľaním tohto článku. Oni si ju medzi riadkami určite nájdu.

 

Miriam Štolfová Učím ľudí, aké ľahké je TVORiť v každej oblasti života a vytvárať si život podľa svojich predstáv. Ako vďaka kreativite pritiahnúť do života viac šťastia a radosti. Som autorka kreatívnych projektov ☼ ❀  ♥ Spájam kreativitu s osobným rozvojom a cez videá posielam "do sveta"...........✈ Viac o mne si prečítate tu>>

 

 

Symbolická reč, ktorou darček hovorí

Darček je symbol. Nemusíme si to uvedomiť... Niekedy to na prvý pohľad nemusíme rozoznať a predsa! Každý darček, ktorý dostaneme, každý darček, ktorý darujeme hovorí k obdarovanému aj rečou symbolov.

Prišla poštou obálka... alebo Darované od srdca

"Prečo máš toľko náramkov na ruke?” opýtal sa ma minule kamarát.

“Ja Ti ani neviem. Tak nejak si každý ku mne našiel cestu sám.”

Pár dní potom si sedím vo svojom pelechu v Rohu hojnosti a vychutnávam si ranný míting s mančaftom anjelov. A vtom mi to tam poslali.

EKO darček pre Matildu + VIDEO

U nás doma majú všetci pomocníci svoje mená. Autíčko sa volá Snehulienka, vysávač je Hubert a práčka Matilda.

A práve Matilda nám jedného dňa povedala: "Papkáte si samé EKO a BIO a mňa kŕmite chémiou. AJ JA CHCEM EKO!"

Kalendár mien zvierat

Kedy majú meniny psíky a mačičky? Aj oni majú svoj špeciálny kalendár mien.
Nie, nemusíte im piecť torty a kupovať kytice kvetov. Ale najkú maškrtku, malý darček by iste ocenili v tento výnimočný deň menín :)

Kalendár priezvisk

Vedeli ste, že na Slovensku existuje aj Priezviskový kalendár? Isté rádio sa zabávalo tým, že celý rok vyberali najvhodnejšie priezvisko na daný deň. 1. Januára slávia Slovákovci, 8.marca Ružičkovci a na Pamiatku zosnulých majú priezviskoviny